BCAA joogipulber (ananassi, arbuusi, õuna, apelsini-mango ja cola maitsega) magusainega on ülipuhas, tõeliselt hea maitsega ja hästi segunev.

BCAA on kvaliteetne ning tõhus lisand iga aktiivse inimese toidule.

  • Puhas ning kvaliteetne: 8,8 – 9,5 g asendamatuid aminohappeid portsjonpakendis (10 g kohta).
  • Esmaklassiline toiteväärtus: suhkruvaba, rasvavaba.
  • Suurepärane maitse ja lahustub väga hästi.
  • Parim hind tõeliselt kvaliteetsele tootele.
  • Ei sisalda magustajat aspartaami.
  • Väike 10g portsjonpakend võtab vähe ruumi trenni- või käekotis.
  • Väga mugav kasutada, vala pulber otse joogipudelisse ja lisa vesi.
  • Võimalus osta vastavalt vajadusele väiksemaid koguseid – ei pea korraga palju raha maksma kuna valdavalt müüakse BCAA-d 250g – 1000g pakendites.

BCAA (ingl. k branch chained amino acids) ehk asendamatud aminohapped on ehitusblokkideks proteiinidele ning lihaskoele.

Tegemist on põhiliselt asendamatute aminohapetega L-isoleutsiin, L-leutsiin ja L-valiin. Kõik füüsilised protsessid, mis spordiga seotud – energia kulutamine, taastumine, lihaskasv, rasva põletamine ning ka aju funktsioneerimine – on sõltuvuses aminohapetest. See on põhjus, miks BCAA-pulber on spordis üks enimkasutatavaid toidulisandeid.

Koostis: L-leutsiin, L-isoleutsiin, L-valiin, sidrunhape, paakumisvastased ained (kaltsiumfosfaat, ränidioksiid), lõhna- ja maitseained, magusaine (sukraloos), vitamiin B6 (piridoksiinvesinikkloriid), toiduvärv.

Kasutamine: lisada 10g paki sisule 200-500 ml vett ja loksutada pudelis või šeikeris. BCAA sobib hästi spordiga ja füüsilist tööd tegevatele inimestele ning ka inimesele, kes ei soovi tarbida kõrge kaloraaži ja/või suhkrusisaldusega jooke.

BCAA KASULIKKUS

BCAA aminohapped kuuluvad asendamatute aminohapete hulka s.t. et organism ei ole neid võimeline ise sünteesima ning normaalseks kasvuks ja arenguks peab neid üliolulisi aminohappeid kindlasti joogiga / toiduga saama.

BCAA tarbimine kiirendab keha taastumisvõimet peale füüsilist koormust, vähendab treeningujärgset kurnatust ja hilisemat lihaste valulikkust.

BCAA aitab edukalt võidelda närvisüsteemi üleväsimusega vastupidavustreeningutel ja dieedi ajal põletada rasva ning säilitada lihast.

L-leutsiin on üks tähtsamaid aminohappeid, mida tõestavad tipptasemel teaduslikud katsed. Leutsiin soodustab taastumist ning ja kaitseb lihaskude “rikete” eest (anti-kataboolne efekt). Lihased kasutavad leutsiini, kui käsil on kõrge intensiivsusega tegevus.

L-valiin on asendamatu aminohape, millel on stimuleeriv toime. Valiin on vajalik vigastatud lihaskudede taastamiseks ja organismis lämmastiku normaalse taseme hoidmiseks. Lihased kasutavad valiini kui energiaallikat. Valiini kasutatakse sageli aminohapete defitsiidi korrektsioonis, mis võivad tekkida ravimite tarvitamise harjumusest.

L-isoleutsiin on vajalik hemoglobiini sünteesimiseks. Samuti stabiliseerib ja reguleerib suhkru taset veres ning energiavarustuse protsesse. Isoleitsiin on vajalik mitmete psüühiliste haiguste raviks.

B6 vitamiinil on meie kehas palju tähtsaid ülesandeid, kuid üheks olulisemaks võib pidada selle tuge südame-veresoonkonna haiguste ennetamisel. B6 vitamiini on vaja aminohapete normaalse ainevahetuse tagamiseks (sh valkude lõhustamiseks ja kasutamiseks).

BCAA avaldab positiivset mõju kõikide alade sportlastele ja harrastajatele.

365JP BCAA EELISED

365JP BCAA-d sisaldavad 40-100% rohkem asendamatuid aminohappeid võrreldes teiste analoogsete toodetega turul. Üks annus (10g) sisaldab uskumatult 8,8g BCAA-sid (2:1:1 vahekorras) – võrreldes turu keskmisega, milleks on 4-6g. Samas on 365JP BCAA-d aga odavamad kui analoogsed tooted turul. Lisaks sisaldab 365JP toode ka B6 vitamiini (2,5 mg annuse kohta), millel on meie kehas palju tähtsaid ülesandeid, kuid üheks olulisemaks võib pidada selle tuge südame-veresoonkonna haiguste ennetamisel. B6 vitamiini on vaja ka aminohapete normaalse ainevahetuse tagamiseks (s.h valkude lõhustamiseks ja kasutamiseks).

MIKS ON BCAA (ASENDAMATUD AMINOHAPPED) OLULINE?

Peamine roll aminohapetel on keha ehitusblokkideks olemine. Aminohapetest saab kokku panna erinevaid valke, ensüüme, hormoone jne. Keha kasutab aminohappeid lagundades organismi enda valke ning saab täiendust toidust. Igal toidukorral ei ole kõigi aminohapete saamine oluline, kuid pikema aja peale on tähtis saada õiges vahekorras aminohappeid. Seega on eriti olulised asendamatud aminohapped, mida inimese keha ise sünteesida ei suuda ja varusid saab täiendada vaid toidu abil.

KUST BCAA-d (ASENDAMATUID AMINOHAPPEID) SAADA?

Asendamatuid aminohappeid saab ainult toidust. Seedimise käigus lagundatakse kõik toidus sisalduvad valgud aminohapeteks ja kantakse vereringega laiali. Meie organism tarvitab aminohappeid vastavalt vajadusele erinevate valkude, ensüümide, hormoonide jt moodustamiseks, mis tagavad keha uuendamise ja toimimise. Kui toidust piisavalt kasvõi üht aminohapet ei saada, siis organismi uuenemisprotsess aeglustub ning kaasnevad terviseriskid. Et saada kätte kogu spekter aminohappeid, peaks toidulaud olema tasakaalustatud ja mitmekülgne. Kahjuks, enamik inimesi seda enda toidulaua kohta täheldada ei saa.